| 161172 a întrebat:

Salut, am primit de la cineva un IPhone 7 si am vrut sa-i dau resetare si acum îmi cere parola si ID ul de la Icloud si persoana respectiva nu mai știe deloc parola, ce este de făcut in cazul ăsta?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai nimic.

| anonimg a răspuns:

Proprietarul chiar dacă nu mai știe parola, el trebuie să aibă un e-mail. Și prin e-mail poate să ceară schimbarea parolei.
Nu am avut iPhone, dar întotdeauna se poate recupera o parolă prin schimbarea ei.

| AmandinaDragan a răspuns:

Ai furat un telefon parolat!

| DonMoldo a răspuns:

Nimic.

| OxyAliA a răspuns:

Nu se mai poate face nimic.
Fără datele din iCloud, iPhone-ul nu poate fi accesat.