| Annnonim12 a întrebat:

Am primit si eu de la Mos Craciun un telefon Samsung galaxy 4 ace si voriam sa stiu si parerile voastre... Este bun? Si inca o intrebare: telefonul are abonament de al telekom cu 4G, dar netul se misca fff greu, trebuie sa-i setez ceva? FUNDA pentru cel mai bun raspuns!

8 răspunsuri:
| LenoreVoldaren a răspuns:

1) Pai telefonul deocamdată îți merge bine. Dar peste puțin timp, mai ales dacă instalezi pe el multe aplicații, îți va merge mai greu, îți va sacada, îți va zice că nu mai ai spațiu disponibil și clasicele povești ale "grozavelor" telefoane low-end de la Samsung.
2) Netul se mișcă greu pentru că uneori este ori prea ocupată rețeaua, ori mai puțini MB, sunt mai multe. Dar tu nu poți face nimic în privința asta. Mai bine folosești wi-fi dacă ai de unde.

| LTAA a răspuns (pentru LenoreVoldaren):

Daca nu stii sa administrezi cum trebuie un "telefon low-end de la Samsung", normal ca iti da erori.

| LenoreVoldaren a răspuns (pentru LTAA):

Bineînțeles că de la un telefon low-end nu poți avea așteptări mari, la cum am eu spre exemplu. Dar mă descurc eu cu al meu Galaxy Ace 2.

| Annnonim12 explică (pentru LTAA):

Care e faza cu "low-end"? ce inseamna mai exact? multumesc!

| LTAA a răspuns (pentru Annnonim12):

Low-end = cel mai ieftin
high-end = ala de varf

| evi1985 a răspuns:

Telefonul este foarte bun!

| FallsBlack a răspuns:

Peste ceva timp nu va merge asa bine, asa sunt toate telefoanele Samsung, netul nul poti gasi la setari, merge mai greu pe abonament, mai bine pe wifi

| Annnonim12 explică (pentru FallsBlack):

Ceva timp insemnand? Macar un an tine? big grin