| Takeen a întrebat:

Salut,am primit un telefon din franta un Nokia 6131 si am cumparat cartela cu MB si minute etc,imi citeste cartela,pot suna,numai ca,cand dau sa intru pe net,imi zice packet data connection not available, ce pot face sa mearga? asa imi zice pe 2 telefoane, funda! PS:telefonul e decodat.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa setarile pentru net. le gasesti pe site urile operatorului

| DenisIonut01 a răspuns:

Cel mai simplu si sigur este sa te duci la operatorul tau.
Daca nu, zi-mi ce operator folosesti? Orange, Vodafone, Cosmote

| 0x11111051 a răspuns:

Tu macar ai descarcat parametrii de net de la operator?

| Takeen explică (pentru 0x11111051):

Nu,de unde ii descarc? Ce parametrii, am 14 ani, de unde sa stiu asta frate, mie mi s`a spus ca trebuie doar setari pentru internet.

| Takeen explică:

Orange,am facut setarile necesare de pe Orange.ro,si tot asta imi zice.

| 0x11111051 a răspuns (pentru Takeen):

Mliaaaaaaaa "mi s`a spus ca trebuie doar setari pentru internet." Trebuie sa transmiti un SMS fara text la un nr, si iti vor raspunde inapoi. Va veni un SMS cu o fereastra deschisa scriind "Doriti sa acceptati setarile de internet si sa le activati?"

Si ce daca ai 14, eu la 11 ani faceam asta.

http://www.orange.ro/setari-telefoane/

| Takeen explică (pentru 0x11111051):

Asa am facut,si am si sunat la relatii cu clienti,mi-au dat un cod si l-am scris si l`am activat,si tot aia imi apare, am bagat cartela pe un Alcatel performant si imi merge netu, dar ar trebui sa mearga si pe asta, dar nu stiu ce are, trebuie niste setari.