| sergiu_9343 a întrebat:

Am pus Puppy Linux pe un stick,dar nu stiu cum sa il fac sa mearga.Am dat restart la pc si nu a intrat, ce trebuie sa fac, ce setari trebuie sa fac in bios cum ar trebui sa am biosul etc?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Trebuie sa intri in BIOS la boot options si acolo sa alegi ordinea in care sa booteze (cheita o sa arate ori numele ei, ori "USB HDD" si trebuie sa o pui inaintea HDD-ului de la calculator, adica inainte sa intre in windows dupa care salvezi, isi da restart si ar trebui sa-ti functioneze)