| DarkTwister a întrebat:

Salut, am S9 Plus si nu ii pot da update la Android, am ramas pe 8.0. Garantie nu are, daca incerc sa ii dau update imi spune ca le are pe toate deja. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| alexandru2019 a răspuns:

Daca esti sigur ca este un S9 Plus original poti face update manual folosind Odin, iar firmware-ul il poti descarca de pe sammobile. Gasesti un tutorial pe youtuube cu siguranta, este simplu

2 răspunsuri:
| Ionut231312 a răspuns:

Ciudat, am colegi cu s9 care au deja Android 9, si asteapta 10-le... de unde ai cumparat telefonul?

| DarkTwister explică (pentru alexandru2019):

Am incercat, aparent nu sunt singurul care a patit. Da, telefonul este original, verificat la magazin Samsung. Problema este ca nu ii pot da update fara root