| Cr7Ionutz a întrebat:

Salut am Samsung galaxy mini si mi-am instalat gangstar west coast hustle.Imi merge dar se misca cam greu.
Pot sa il fac sa mearga mai repede?
Am auzit de cateva programe chainfire sau ceva de genu asta.
Daca poate face jocul sa mearga mai repede va rog spuneti-mi cum sa il instalez si de unde sa il descarc(cat mai detaliat).

FUNDA pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Corneliu_Sebastian_Pop_1986 a răspuns:

Se poate face, insa nu e usor, necesita cateva ore, si mare diferenta nu o sa fie pentru ca hardware telefonul' nu e cine stie ce. se poate roota, dupa care intalezi OCLF (one click lagfix). insa daca nu te pricepi la rootat (inlocuirea sistemului de operare, android 2. x sau 3.x cu alt android customizat) nu prea iti recomand, ca se poate gresi usor, si se repara greu greselile.
daca vrei totusi sa ii dai root, uite un tutorial:
http://www.youtube.com/watch?v=QO1XUI-S_Fo

| Cr7Ionutz explică (pentru Corneliu_Sebastian_Pop_1986):

Mda mersi de ajutor cred ca o sa iti ascult sfatu si nu o sal rootez ca dupa nu mai stiu sa il fac la loc.

2 răspunsuri:
| arisch a răspuns:

Cel mai probabil ai un procesor de 600 Mhz si 384 RAM. Probabil jocul necesita mult mai multe resurse decat are telefonul tau, din cei 384 RAM, aproximativ 220, sunt necesari pentru a rula sistemul de operare al telefonului. Prea multe nu sunt de facut, nu te sfatuiesc sa faci ceva ce s-ar putea sa regreti mai tarziu. Pentru un joc, chiar nu merita!