| anonim_4396 a întrebat:

Am Samsung galaxy s4 i9500. L-am luat direct din magazin. Problema e urmatoarea, am avut un prieten care avea exact acelasi model doar ca era culoare alba ( nu conteaza culoarea ma rog ) si ii mergea perfect cu grafica geniala Asphalt 8, dar din pacate mie nu-mi merge, il descarc din magazin play si cand il deschid, se descarca putin decat 2-3 secunde dupa imi apare aia de la inceput cu "gameloft" si ramane asa. Am mai descarcat si real racing 3 care ar fi trebuit sa aiba grafica forta si sa mearga bine la telefonul ala... Dar se vedea nasol si mergea greu, la fel si la gta san andreas, mergea greu si grafica urata. Avea android 4.4.2 cand l-am luat si nu a mers, in timp am vazut ca a aparut android 5.0.1 pentru el. Nu mergea facut din telefon asa ca l-am facut pe pc din Odin. A mers si merge bine androidu asta. Doar ca nu merge nici acum asphalt 8. Chiar n-am ce-i face? Adica nu e doar de ala, chit ca vreau sa joc jocu ala de mult timp, dar am mai luat un joc, nu mai stiu sigur numele, ala era ciudat deoarece mergea sa vezi grafici in low si high ( taichi panda parca se numea Dumnezeu stie.), ala avea o grafica ca... Ceva genu clash of clans dar putin mai hd. Dadeam la low si mergea si cand dadeam high se tot bloca uneori. Asta nu e ca pc-u sa schimb graficile. Cred laughing)) Deci ce-i pot face ca sa mearga asphalt 8 si sa mearga si restul aplicatiilor bine? Dau funda.

2 răspunsuri:
| CatalinaMA a răspuns:

Ai memoria prea plina tu sau ai virusi, de aia merge greu

| muhamed a răspuns (pentru CatalinaMA):

Memoria nu o am plina si nu am virusi, am incercat real racing 3 fix cand am resetat telu, aveam 8g free, cu ala vreo 6-7 free, deci nu are cum sa fie de la ala. Despre virusi... am antivirus bun si ar fi trebuit sa imi apara ca se folosesc multi rami, eu mereu am in jur de 50-60% folositi, nu-i de la aiahappy