| Revonxnznz a întrebat:

Am și eu doua întrebări:
1. Vreau sa vând un telefon și mai am garanție un an, pot sa îi dau și garanția persoanei respective?
2.Stiti vreun service GSM foarte bun in Curtea de Argeș?

6 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

DA, poti sa ii timiti garantia persoanei si ea sa beneficieze de garantie. DAR, trebuie sa ii dai si factura, altfel garantia e nula.

| Revonxnznz explică (pentru danutzu96):

Ii dau tot ce trebuie numai ca in caz de ceva sa nu ma bage in rahat cu ceva

| MagicOneT a răspuns:

Garantia nu se poate da oricarei persoane, cel putin nu la toate magazinele. In cazul in care produsul este cumparat de la eMAG sau altex, da, ii poti da factura. In cazul in care ai cumparat de la PCGarage, spre exemplu, garantia e pe numele tau, practic, doar tu poti sa trimiti produsul si in cazul in care nu se poate repara sau inlocui, sa incasezi banii.

Cel mai bine citesti conditiile impuse de magazinul de unde ai achizitionat produsul.

Pentru intrebarea 2, spune ce cauti, poate reusim sa te ajutam cu un site sau o alta modalitate, nu neaparat magazin / service fizic.

| Revonxnznz explică (pentru MagicOneT):

Vreau sa schimb bateria la un iPhone

| EuSuntRobertel a răspuns:

Salut Revon! Poti da garantia oricui, nu e nicio problema, o daca ce va intra in posesia telefonului, il va putea duce la garantie.
Un GSM bun:
https://m.facebook.com/TAEGSM/?locale2=ro_RO

| Revonxnznz explică (pentru EuSuntRobertel):

Mulțumesc pentru răspuns, am fost la acest gsm dar nu are pe stock ce îmi trebuie