| YoVladNs a întrebat:

Am și eu nevoie de ajutorul vostru. Când îmi închid telefonul îmi apar reclame fără să fac nimic și când intru în bară (ultimile aplicații folosite) îmi spune că este FaceBookul. Doar că eu l-am dezactivat. Nu știu de ce mi se întâmplă asta. Am nevoie de ajutor

2 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Aplicatia Facebook ai descarcat-o de pe Play Store?

| iDarkness a răspuns:

Pot sa-ti zic eu de ce se intampla asta. E datorita unei aplicatii instalate recent, metoda cea mai eficienta ar fi sa aflii care aplicatie genereaza astfel de reclame, dezinstalata si apoi restart. Daca nu localizezi aplicatia iti recomand cu incredere sa-i dai o resetare la setarile din fabrica si totul o sa revina la normal. Nu recomand instalarea de fisiere apk/ipa. Dezactivarea unei aplicatii nu-i opreste in intregime procesele.