| Alessio_Alex_1990 a întrebat:

Salut am sI eu o intrebare am in telefon Samsung Galaxy s 7 edge gold si imi merge netu foarte greu pe datele mobile ce pot face

2 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

Daca esti in oras (poate chiar unul cu 4G) si colegilor le merge mult mai repede (de ex pe Youtube lor le merge, si la tine tot face pauza sa mai descarce) trebuie sa suni la operator si sa le explici problema, poate e ceva legat de profilul tau de date si doar ei pot sa-l rezolve.

In afara de asta, ar mai fi 3 posibilitati (mai mult sau mai putin probabile):
- locuiesti intr-o zona in care nu ai semnal/echipamentele sunt vechi
- telefonul tau e copie
- ti-ai instalat o aplicatie dubioasa gen antivirus, cleaner sau battery optimizer care ti-a pus filtru pe internet si scaneaza tot ce faci (sau mai rau, daca ai root, te-a virusat)

| Bewaree a răspuns:

Daca esti pe digi mobil e clar, cel mai retardat internet.Alege si tu Vodafone happy