| adyay12794 a întrebat:

am si eu o intrebare.am o cartela de Orange Romania si o sa merg in Anglia"Londra"dar vreau sa fie valabil nr de Romania si sa pot suna si sa pot fi sunatwinking...cum fac lucru asta sa fie nr de telefon valabil?

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Va trebui sa activezi serviciul roaming, asta in cazul in care nu este deja activat. Gasesti toate informatiile de care ai nevoie aici https://www.orange.ro/roaming/roamingpp-option-ro.html.
O zi buna,
Orange Helpers

| adyay12794 explică:

Deci casa inteleg eu cand o sa ies din tara si am romingu activ o sa pot folosi cartela da?

| YoAleXXander a răspuns:

Desigur ca poti numai ca trebuie sa activezi Roaming! Daca te duci in alta tara cu cartela de Orange/Cosmote/Vodafone poti suna dar vei suporta costuri suplimentare!