| TudorCraciun a întrebat:

Salut am si eu o intrebare... In mai mi s-a stricat telefonu si nu poate fi reparat. Prin urmare nu am nici acces la date conturi etc. Nu ma intereseaza nimic decat contul google. Cum as putea sa il recuperez nu imi aduc aminte nici numele contului (username) nici parola. Imi trebuie contul pentru aplicatiile care le aveam. Chiar nu stiu cum sa-l recuperez neavand nici adresa gmail nici parola. Cred ca daca este posibil sa in recuperez pot sa il pun pe alt telefon. Orice sfat este bine venit. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii id de yahoo mail cu care ai facut contul si parola de la yahoo poti intra pe un laptop si scrii in casuta de cautare "am uitat username si parola la google chrome". Si dai click pe prima.Acolo vei urma niste pasi in functie de problema ta. Daca ai de asemenea trecut in contul de Chrome,numarul de telefon (al tau) poti reseta de acoo parola. Deci pe laptop sau pc,afli username-ul si apoi daca ai trecut in contul de chrome numarul de telefon,poti reseta parola prin sms. Daca ai uitat si id de yahoo cu care ai facut contul google chrome,resetezi teelfonul si iti faci din nou cont google chrome, memorezi username-ul si parola, bagi numarul tau de telefon real, pentru ca in viitor sa nu mai ai probleme. Pentru asta ne cere numarul de telefon la facerea unor conturi, pentru recuperare nu pentru altceva.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Asta e, alta data sa ti le notezi, da stii ca esti scurt de minte!