| razvan05 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de cum ar trebui sa procedez in cazul in care as vrea sa vand un telefon prin curier, astfel incat si el sa primeasca telefonul si eu banii cu certitudine. Avand in vedere ca e vorba de un telefon putin mai scump, el a cerut colet cu verificare.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il trimiti cu plata ramburs, respectiv cumparatorul plateste la primirea coletului si apoi firma de curierat iti va inmana banii. Se poate trimite tot asa si prin posta.

| razvan05 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi mult! chiar acum am inteles. nu stiam exact ce si cum.

| crytical a răspuns:

Suna la FanCourier si vorbeste cu ei.

| Alex5620 a răspuns:

Vb cu o firma serioasa de curierat, faci un contract, cand ajunge telefonul, domnul de la curier primeste banii care ti se vor returna foarte repede.