| andru8651 a întrebat:

Salut.
Am si eu o intrebare pentru toti cei care detin telefoane cu Android si mai ales GPS.
Am vazut cum mai multor persoane atunci cand incarca o poza pe facebook le apare locatia care se spune ca e adaugata automat de catre GPS (exemplu: near Bucuresti, Romania). Ei bine, si eu am GPS, dar eu cand incarc o poza pe facebook nu imi detecteaza si locatia decat daca o selectez eu si atunci apare ex: in Bucuresti, nicidecum near Bucuresti. Un amic mi-a spus sa umblu la setari. Am intrat, am cautat, dar nu am dat de nicio comoara.
Este cineva pe aici care stie exact cum sta treaba?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Vezi ca ai debifat din setarile la cont location sync si activeaza din camera via location

| Andru1990 a răspuns (pentru sinblade27):

Scuze, raspund de pe un cont facut nou pentru ca de pe cel vechi vad ca nu ma lasa sa postez comentarii iar o trimitere a unui cod de verificare intarzie sa apara pe email.
Deci...am intrat prin setari, singurul lucru pe care l-am gasit a fost la camera: GPS tag, nimic de via location. Iar in legatura cu setarea din cont: location sync, nu stiu unde sa o caut. Tot ce am gasit a fost location messenger care era deja pe on. sad