| CoconutPete a întrebat:

Salut,

Am si eu o problema. Am telefon HUAWEI ALE-L21, P8lite, iar de ceva vreme nu se mai conecteaza la PC.
Cand bag cablul, de incarcat se incarca, insa nu imi mai apare optiunea de transfer date, nu imi apare nici in My computer ca ar fi un dispozitiv conectat. Nici pe telefon nu imi apare sa selectez transfer date, ci doar se aprinde beculetul ca se incarca.

De asemnea, telefonul nu are card SD, tot ce e pe el, e pe memoria de 16 GB.

Cum pot rezolva problema?
Multumesc.

8 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Asa mai patesc eu ai incercat sa muti in alta mufa la PC si sa vezi sa nu ai incarcare in telefon cand deblochezi? ori sa intri devices si sa incerci sa scoti cand e conectat de apare si sa bagi iar cablu in PC

| CoconutPete explică (pentru cfrtobias):

Am incercat in toate mufele, si la alte calculatoare. Am intrat si la Device and Printers si la Device Manager, dar nu se intampla nimic, nu apare nimic cand conectez telefonul prin cablu, nici pe telefon, nici pe pc, ci doar se aprinde becluetul ca se incarca. sad

| cfrtobias a răspuns (pentru CoconutPete):

Poate nu ai in usb Debugging activat pentru usb

| CoconutPete explică (pentru cfrtobias):

Sunt deja "dezvoltator", era bifat la Debug, dar tot nimic. sad

| CoconutPete explică (pentru cfrtobias):

Este totul bifat in telefon. sad

| cfrtobias a răspuns (pentru CoconutPete):

Incearca sa restartezi telefon poate ajuta

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

Incearca cu alt cablu USB.