| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Salut.Am și eu o problema cu conectarea la wi-fi a unui telefon.
De aseară și până astăzi a fost o problema la internet (nu numai la mine,ci zonala),a fost rezolvată,iar pe telefonul meu merge wi-fi-ul fara probleme,iar pe telefonul lui tata nu.
Apare semnul ăla sus de wifi,semnalul excelent,însă pe orice pagina de net intru nu merge sau orice altceva ce are nevoie de net, nu merge.I-am dat și restart la telefon, am șters adresa aceea de wi-fi și am bagat-o iar, tot nimic... ceva idei? Multumesc

4 răspunsuri:
| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Este posibil sa se fi stricat, nimici mie la un telefon nu mi mergea bluetooth ul dintr o data!
Daca este ceva mai vechi este o defectiune a soft-ului sau pur su simplu o eroare.
Incearca sa il inchizi si sa scoti bateria!

| Cornel1333 a răspuns:

Salut!
-Restart router cu asteptare de 30 secunde
-Verifica ca telefonul tatalui tau sa nu fie pe Mod Avion
-Incearca sa accesezi o pagina prin Date mobile
-Fa o conexiune Hotspot cu telefonul tau si conecteaza telefonul tatalui tau la acea retea, vezi daca functioneaza in acest mod.

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru Cornel1333):

Am făcut tot ce mi-ai spus mai sus,nicio schimbare,când am făcut hotspot de pe telefonul meu, tot așa se conectează, îmi arată full semnal, semnul acela sus este ok, însăși pe orice pagina as intra îmi spune că nu sunt contectat la internet.Crezo că restartare din fabrica ar rezolva problema?

| Cornel1333 a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Poti incerca si asta, functioneaza de cele mai multe ori...nu uita sa scoti sim cardul inainte de resetare si sa salvezi restul de continut pe un card de memorie...nu cred ca tatal tau ar fi prea fericit sa isi piarda toate pozele happy