| sabin_6156 a întrebat:

Am si eu o problema cu iphone 4s 32gb.
Am cumparat vineri seara acest device, iar dupa ce am dat revenire la setarile initiale, nu a mai mers wi-fi-ul si a intrat in safe mode(am uitat sa precizez ca avea jailbreack cu cydia)zicea ceva cu springboard si imi dadea restart, ok si help...nu aveam cartela in el.
astazi am intrat pe itunes si am dat update la ultima versiune de soft.s-a descarcat si cand era aproape instalata a dat o eroare a aparut in itunes si mi-a dat decat varianta restore.
am dat restore si atunci mi s-a instalat softul initial.
Acum imi da configurare telefon, selectez lima, tara si imi cere sa il conectez la itunes; il bag in calculator si dupa ce deschid itunesul, il recunoaste, si apare un chenar gol...am crezut ca este din calculatorul meu, dar am incercat pe laptopul unui prietensi tot asa face. ce pot sa fac acum? maine ma duc la service gsm, dar as dori totusi sa scutesc 100 roni dati aiurea

Răspuns Câştigător
| SzL a răspuns:

Itunesul normal ca e gol daca nai muzica ma!
Si sterge jailbrak-ul ca-ti fu*i telefonul!
E o defectiune de la jailbreak acel springboard pentru ca cydia-ul e thetered adica daca il inchizi/se termina bateria trebuie sa-l jailbreaku-esti iar...

FUNDA?!

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Nu mai ai cei face.Adica tu singur nu il mai poti activa.Telefonul nu are nimic doar ca nu se mai poate activa.Asa se itimpla cind faci chestia asta, adica telefonul este deblocat cu cidya si tu vrei sai faci upgrade la alt iso gata ala esti. Poti sa cauti cit vrei ca nu vei gasi ceva sa il activezi gratis.Iti spun ce se face sau cei fac aia meseriasii la care o sal duci.O sa stearga totul de pe telefon si resinstaleata iar la loc totul fresh.Doar asa o sa il poti activa iara.Deci niciodata sa nu mai faci asa ceva cun un iphone, sal upgradezi daca este jailbreack sau decodat cu cidya, pentru ca ai vazut ce se intimpla.Multi oamenii au facut asa pentru ca nu au stiut.Banii o sai dai ca nu ai incotro. Daca ai avea un program cu care sa poti face chestia asta, sa stergi totul si sa pui iar da ai putea si tu sa o faci.Dar nu ai nici program si nici softul de la Apple. POti sal il pui la 7 itunes ca degeaba. Dupa ce o sal activezi mai bine fa factory unloack ca te costa 2$ si nu o sa mai ai probleme dupa.Bafta si pe viitor sa ai grija, sau sa intrebi inainte dea face ceva.