| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu rețeaua mobila! Eu sunt in Anglia si mi-am incarcat cartela de la Vodafone ca doar de la ei merge ca am telefonul codat!
Si asta e prima dat cand il inacarc.Am 2gb de net si cand activez datele mobile nu se pornesc! Am un s8 poate va ajuta cu cv!
Are cineva vreo idee?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai fost clar!
Ti-ai incarcat telefonul de la Vodafone Anglia, sau Vodafone Romania?
Telefonul este codat pe Romania sau Anglia?

Daca ai telefonul codat pe Vodafone Romania si incarcat la Vodafone Romania, dar nu ai activat roomingul, ca serviciul international sa-ti permita folosirea lui, nu-l poti folosii deloc in alta tara, decat Romania

Daca ai telefonul codat pe Vodafone Romania si l-ai incarcat cu cartela de la Vodafone Anglia, iarasi nu merge, deoarece este codat pe Romania!

| Alex8887 a răspuns (pentru Violleta2022):

Telefonul este codat pe Anglia nici o cartela din Romania nu mi-o recunoste fiindca este codat...Acm cartela este de la Vodafone din Anglia si este incarcata si mi-o recunoste deci nu ar trebui sa activez roomingul nu?, dar cand dau sau activez datele mobile nu pronesc..Deci mai pe scurt este codat pe Vodafone Anglia si nu imi merg datele!

2 răspunsuri:
| Alex8887 a răspuns:

Dau funda!