| myrel123 a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu telefonul, acesta este un Huawei y6 ll si problema este urmatoarea, am luat o pereche de casti bluethoot pentru tel si cand le conectez la tel si vreau sa stau si pe wifi nu mai functioneaza wifi imi apare ca sunt conectat dar nu intra pe situri nu pot vede video, tin sa precizez ca daca sunt pe date functioneaza doar cand aunt pe wifi nu, am probat si pe alt tel si a mers... DAU FUNDA CELUI CARE ARE IDEE DE CE SE INTAMPLA.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pot fi mai multe cauze:
- s-a întâmplat ca tocmai atunci să nu mai meargă internetul (verifică-l si de la pc/laptop;
-poate că trebuie ca simbolul wifi de pe telefon trebuie să îl ții puțin mai mult apăsat;
- oprește Bluetooth si caută să te conectezi numai la wifi ca să vezi dacă merge;
- șterge conexiunea Bluetooth salvată în telefon; o poți crea din nou, dar mai întâi conectează-te la wifi si apoi la Bluetooth.

Mai mult nu stiu. Dar cel mai probabil problema trebuie să fie de la routerul tău și/sau internet.

| myrel123 explică (pentru anonimg):

Pai nu e problema cu wifi, daca intru doar pe wifi merge nu este o problema, problema apare cand pornesc si bluethoot in acelasi timp pentru a conecta castile bluethoot atunci nu mai merge wifiul el apare conectat in continuare dar daca vreau sa caut ceva gen pe oogle nu se incarca, am incercat sa conectez castile la alt telefon si nu apare problema asta merge fara probleme presupun ca la telefonul meu e ceva...

| anonimg a răspuns (pentru myrel123):

In mod normal ar trebui sa mearga.
Singurul lucru care a ramas este memoria ram. Poate este prea ocupata. Incearca sa mai golesti din ea cu o aplicatie speciala.
https://www.giz.ro/......oid-17764/
Daca nu merge nici asa, atunci are nevoie de service unde va putea fi testat si verificat.