| Costash a întrebat:

Am si eu o problema cu un Cosmote MOVE(Alcatel ot 908)
Cand introduc cablul usb nu il recunoaste. Dar telefonul se incarca. ce ar trebui sa ii fac?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Caută setările USB din telefon şi selectează stocare în masă/mass storage.
Dar ÎNAINTE de asta, să-ţi notezi cum era setat acum.
Dacă NU merge aşa, atunci refaci setarea cum a fost iniţial.

Eventual să încerci să schimbi cablul de date sau încearcă să-l cuplezi la un alt Pc, să vezi dacă merge.

Sau reinstalezi driverul, trebuia să aibă cd de instalare - dacă nu ai, încearcă să cauţi "manual" driver-ul.

| Adriana_Anda_1994 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu, ai reusit sa faci ceva?happy