| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu un Samsung Galaxy SIII Mini. De vreo 2 saptamani cand am cam 75% baterie mi se inchide teleonul, iar cand il deschid imi arata intre 0 si 5%. Daca il las inchis un timp si il deschid imi arata 70% si scade intr-un minut la 50 dupa 30% si mi se inchide. Daca il bag la incarcator cu telefonul deschis mi se incarca in 5 min la 70%, iar daca bag incarcatorul cu telefonul inchis imi arata imaginea aceea cu bateria verde cam la 70% incarcat. Am resetat telefonul la setariile din fabrica, am incercat si cu alt incarcator, cu incarcatorul USB dar tot la fel este, iar alta baterie nu am de unde sa fac rost ca sa incerc. Garantie la el mai am 1 an, dar nu as vrea sa il duc la cei de la Vodafone pentru ca dureaza mult pana mi-l aduc inapoi. Ce probleme poate avea?

1 răspuns:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Cauza poate proveni din 3 locuri : Ori problema de soft, ori problema de baterie, ori problema de mufa de incarcare.Du-te cu el direct la Samsung RO (fara sa mai stai dupa Vodafone pana trimit ei telefonul la Samsung), sediul de la Apaca si ti-l vor face mult mai repede.Mai ales ca ai garantie.Cel mai simplu.