| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema:
De cateva zile telefonul meu se incarca doar daca este inchis.
Daca il bag la incarcat aprins nu se incarca deloc, dar daca il sting atunci se incarca.
Stiti cumva de la ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| CiocanN a răspuns:

Poate fi din cauza încărcătorului dacă nu este original sau nu reușește să facă față sa furnizeze curent în telefon. Încearcă cu un încărcător sau o alta baterie luate în împrumut sa nu dai banii degeaba.
Dacă nici așa nu vrea, trebuie dus la doctorul de telefoane (service ) sa.l consulte ca poate avea probleme și l a mufa de încărcare