| newbie74 a întrebat:

Am si eu o problema la un iPhone 5. L-am cumparat de la un timp acum 2-3 zile, totul inregula. Dar de 1 zi incoace imi apare pe fata telefonul sa introduc parola la iCloud, eu nu o stiu. Dau cancel, tot apare, dau cancel dupa 4 sec, apare la loc. Ce sa ii fac sa sterg treaba asta?

1 răspuns:
| Hitano a răspuns:

Trebuia sa ii dai reset atunci cand l-ai cumparat, el ti-a blocat telefonul prin icloud, nu mai este nimic de facut, doar sa il suni sa ii ceri parola ca sa ii stergi contul de icloud de pe el.