| Blenby a întrebat:

Salut, am și eu o problema, mi se aude alarma foarte încet, după un timp se mărește sunetul și când dau sa vad modia de la alarma se aude maxim. Am un Huawei 20 mate lite, îmi puteți spune cum rezolv?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Vezi setarile volumului pentru alarma. Acolo iti indica intensitaea soneriei (in crestere sau normal).

| Iote a răspuns:

Inseamna ca alarma este setata "crescendo". Da-o la "egal", la volumul pe care il doresti.
Testul de melodie este egal ca sonor. Nu are legatura cu soneria-proporiu-zisa.

| JusTPauL a răspuns:

Când intri sa setezi alarma dar pe volum - și îl mai scazi.

| Blenby explică (pentru JusTPauL):

Știu la ce te referi dar nu îmi apare volum sau cv când întru sa setez apare doar melodie vibrare și cam atat