| Emi93 a întrebat:

Am si eu o problema si nu dau de cap. Am un telefon homtom s9 plus. Cand activez datele mobile apare la semnal, langa liniutele de semnal mai exact, un semnul exclamarii si nu merge netul. Stie careva care e problema? Multumesc mult

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai semnal in zona in care esti. Sau trebuie activat de la cei de la care ai cartela. A functionat vreodata?

| Emi93 explică (pentru darrio2007):

E semnal. Functioneaza in 3g nu in 4 g

| anonimg a răspuns:

Trebuie să ne spui daca vreodată au mers datele mobile pe același telefon și cu aceeași cartela (abonament).
Poate că trebuie să activezi datele mobile sunând la un operator al telefoniei de care faci parte.
Sau poate că sunt activate dar nu ai semnal în zona în care te afli (câteodată semnalul de la Digi este slab chiar și în oraș).

| Emi93 explică (pentru anonimg):

Merg in retea 3G dar dupa un timp dupa ce activez datele. Ma gandesc sa nu fie compatibil telefonul fiind din strainatate

| Emi93 explică (pentru anonimg):

Merg doar in retea 3g nu 4. In 4g arata semnul exclamarii

| darrio2007 a răspuns (pentru Emi93):

Asa spune, că esti in strainatate. Ai activat roamingul inainte sa iesi din tara?

| anonimg a răspuns (pentru Emi93):

Dacă datele mobile aparțin statului român, atunci trebuie să activezi roamingul.
Dacă aparțin țării în care locuiești, atunci trebuie să iei legătura cu un operator telefonic ca să activezi datele mobile din rețea și nu doar din telefon.

| HoreaGeorgica a răspuns:

E posibil sa nu mai funcționeze/să îți fi expirat abonamentul