| Mortalken a întrebat:

Salut am si eu un Alcatel pop c3 si Am instalat un rom de fapt mai multe romuri si nu mai am semnal la nici o cartela nici Vodafone nici cosmote ce sa fac sa imi recunoasca cartela si nu, nu merge nici pe SIM 1 NICI PE SIM 2

6 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca ai facut backup la romul stock pune-l pe ala... Daca nu incearca sa cauti unul stock. Dar pentru telefonul ala ma indoiesc ca o sa gasesti. Singura sansa la service, dar o sa te coste...
Vezi daca te joci...

| Mortalken explică (pentru CuriousStuff):

Pai inainte mergea. Dar am pus si romul stock dar nimic Ce s, a intamplat?

| CuriousStuff a răspuns (pentru Mortalken):

L-ai stricat. Asta e riscul. Sigur nu e stockul, sau nu e pentru telefonul tau. Trebuie sa fie exact pentru modelul telefonului tau.

| AliLina2 a răspuns:

Da,asta m-i s-a intamplat si mie pe un Galaxy S2.i-am pus ROM Stock pe versiunea Verizon(retea din America)..nu aveam semnal nici la wii-fi, sa nu mai zic de cartela..Nu i-ai bagat ROM-ul potrivit.Du-l la service gsm, la mine a costat 40 de lei reparatia.

| Mortalken explică (pentru AliLina2):

Ok, Mersi il voi duce.

| Laura78 a răspuns:

L-ai stricat. Iti sugerez sa il duci la service, si daca nu e din vina ta si ai garantie ti-l face pe gratis, iar daca e vina ta sau nu ai garantie trebuie sa platesti.