| Raulg2409 a întrebat:

Salut, am si eu un iPhone 6 si dintr-o data dupa ce am vorbit la telefon si a închis mi-a dispărut semnalul. am închis telefonul, l-am repornit si nu a mers. imi scrie "Căutare " in continuare. iar cartela mea in alt telefon merge, ce ar putea avea?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E posibil sa fie demagnetizata daca o ai de mult timp.Du-te la operatorul tau de telefonie si cere inlocuire de SIM. Costa vreo 15 lei.

| SERGIU22VIO a răspuns:

Da inteleg am avut aceiasi problema si am schimbat cartela pana la urma si mi-a mers, dar poti incerca sa cauti reteaua manual si poti activa serviciul cartelei pe care o detii, daca nu merge nici asa nu ai de cat sa o schimbi

| Raulg2409 explică (pentru SERGIU22VIO):

Pai in alt telefon imi merge cartela.