| yaaaaa a întrebat:

Salut,am si eu un Nokia 5130c-2 xpress music,se aprinde,apare logo-ul Nokia,clipul cu o reclama "moviestar",dupa care ramane ecranul alb,si apar niste dungi orizontale pe el, cum as putea sa-l repar? la sevice aia cer mai mult decat face telefonul! multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CBits a răspuns:

Reinstaleazati softul cu Nokia pc suite

| yaaaaa explică (pentru CBits):

Pai nu mi-l ia Nokia pc suite,nu-mi apare nimic,nici cu phoenix, in dead mod nu mi-l ia, poate fi de la cablu de date, am unul de Samsung care se potriveste, a mers la un alt telefon Nokia, poate fi cablul de date? ca sa caut unul original Nokia!

| yaaaaa explică (pentru CBits):

Pai nu mi-l ia Nokia pc suite,nu-mi apare nimic,nici cu phoenix,in dead mod nu mi-l ia, poate fi de la cablu de date, am unul de Samsung care se potriveste, a mers la un alt telefon Nokia, poate fi cablul de date? ca sa caut unul original Nokia!