| SamSon a întrebat:

Am si eu un Samsung corby si vreau sa-l bag la amanet. tot ce am la el e incarcatorul iar displayul este spart. Cam cat as putea lua pe el?

7 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu ti-l primeste.Tu il dai sa scapi de el. Cine crezi ca-l cumpara cu display spart?
Tu l-ai cumpara?

| SamSon explică (pentru horia2012):

Are doar display-ul spart. telefonul e nou nout. l-am spart intr-o zi din greseala, da' in rest, el nu are nici o problema. Acum, m-am hotarat sa-l amanetez, pentru ca mi-am cumparat alt telefon intre timp si nu am ce face cu 2.

| horia2012 a răspuns (pentru SamSon):

Eu te cred. Du-te si vezi daca ti-l primeste. De ce nu-l repari
si-l ti pentru tine. Un display e in jur de 40 lei+ manopera maxim 50 lei si l-ai facut nou. Intreaba la Amanet cat da pe Corby (fara sa-l arati) si daca il repari, recuperezi banii din reparatie.

| MaxKiller911 a răspuns:

In jur de 50 lei daca ai numai incarcatorul si are display-ul praf...

Răspuns utilizator avertizat
| OoAleeoO a răspuns:

In jur de 150 de lei.

| Oximoron a răspuns:

Depinde de amanet... sa zicem 200 lei. sau 250.