| Ady_Adrian_1996_ATbx a întrebat:

Salut am si eu un Samsung galaxy mini 2 si aveam parola cand il deblocam dar i-am dat telefonul lui varamiu sa se joace si a bagat de prea multe ori parola gresit si a blocato cum pot s-o deblochezdau funda!

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Un mod simplu de a nu da nici un ban pe vreun service unde pentru asa ceva iti ia cel putin 50 lei ar fi sa il resetezi! FIi atent cum sa faci :1.Inchizi telefonul
2.Scoti bateria din telefon
3. Pui bateria la loc si carcasa si tii apasat pe butoanele,, Home (cel din mijloc), tasta de unde dai volumul mai tare (nu de unde dai mai incet) si butonul de unde il deschizi. Pe toate le tii apasate in acelasi timp pana cand iti apare o imagine cu semnul android pe skateboard!
4.Iei degetele de pe butoane
5.Astepti cateva secunde
6.Din tasta de volum dai mai jos unde scrie,, FACTORY RESET" iar apoi apesi butonul de unde deschizi telefonul! Astepti pana cand se termina de resetat iar apoi o sa iti apara o introducere a telefonului cum iti aparea si cand l-ai cumparat!

6 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Mai exact ce scrie pe ecran acuma?

| Galatz a răspuns:

Varul tau e de vina pentru ca nu trebuia sa butoneze pe la conturile Google-ului.
In cazul actual ai putea sa iti faci (din pacate) un alt cont.

| Darker a răspuns:

Mi se pare ca trebuie sa astepti putin big grin

| Ady_Adrian_1996_ATbx explică:

Ca am introdus de prea multe ori parola gresita si imi zice introduce-ti contul si parola google dar nu pot sa activez wifi-ul

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Ady_Adrian_1996_ATbx):

Nu am patit asta, poti incerca sa scoti bacteria si sa o pui inapoi daca la fel face poti incerca " Intri in recovery (volum Sus + home + power) si dai wipe data/factory reset. " totul se face pe propriul risc nu sunt respunzator de pagube. ai aici o problema asemanatoare http://androidgeek.ro/forum/cum-pot-debloc-samsung-galaxy-t695.html. Ultima solutie ar fi sa mergi la un service.

| Ady_Adrian_1996_ATbx explică (pentru DenisIonut01):

Am incercat sa scot bateria si zice la fel o sa incerc cum ai scris u
daca nu merge am sa ma duc la servis