| SSebastiann a întrebat:

Salut, am si eu un telefon Samsung Galaxy A3 din 2015 și recent mi-a apărut o probe la la el. Când vreau sa îl pun la încărcat nu incarca. Am verificat incarcator și cablu, sunt bune. Am încercat sa îl încarc la un alt incarcator, nu vrea sa încarce. Am încercat un încărcător tot de Samsung de 2.0 amperi pe ora sI cu ăla incarca, practic cu încărcătoarele de 1.0 amperi pe ora sau mai mici nu se încarcă. (am încercat mai multe combinații de genul) Incarcatorul original e de 1.0 amperi pe ora și l-am lăsat în priză chiar dacă nu afișa ca incarca și după ceva timp, vreo doua ore l-a încărcat 100 ful. Deci el incarca dar nu afiseaza ca îi conectat incarcatorul. Doar câteodată face așa, în rest merge perfect. Știe careva din ce cauza face așa?

1 răspuns:
| Giocodimano1 a răspuns:

Ar putea fi:
-Ori folia de incarcare ( te costa undeva la 50-100 lei reparatia)
-Ori bateria
-Ori vreun contact defect.