| catalin00777 a întrebat:

Salut, am si eu un Telefon Samsung Galaxy si am incercat de prea multe ori modelul de blocare, acum imi cere Contul google cu care accesam Marketul. Contul il stiu perfect, problema e ca imi spune ca contul este invalid, l-am incercat si pe pc si merge din prima...

Răspuns Câştigător
| andreimazureac a răspuns:

Buna,am patit si eu asa cu un LG e730.singura metoda ca sal refaci e sal resetezi la setarile din fabrica.la LG am tinut apasat butonu de pornire si volumu in jos si cand apare sigla LG am dat drumu la alea 2 butoane si am apasat repede butoanele de back si meniu in mod repetat.si incepe o formatare la setarile din fabrica, nu uita sa scoti cardul, la Samsung nu stiu sigur cum se face da cred ca tot asa.dul la services daca nu te descurci da te costa intre 40 -60 lei am intrebat eu.si mi s-a parut mult si am cautat pe net cum sal resetez si mi l-am facut eu gratuit in 2 min.succes

| catalin00777 explică (pentru andreimazureac):

O sa incerc, cum ai spus tu.

6 răspunsuri:
| Gdeni a răspuns:

Incearca sa scrii cu litere mici, poate...

| DumpyDuck a răspuns:

Esti sigur ca nu te-ai gresit? Cu telefonele cand stai pe market e destul de greu sa pui contul google.

| AbaraiRenji a răspuns:

Cred ca trebuie sa-ti faci alt cont, si eu am Galaxy si am patit asta -.-

| catalin00777 explică (pentru AbaraiRenji):

Degeaba mi-am facut alt cont, tot invalid spune ca este straight face

| catalin00777 explică:

O sa il duc pana la urma la Service, multumesc pentru ajutor.