| Xenoverse1 a întrebat:

Am telefon Samsung A5 2017 si in ultimul timp se incarca tot greu, il incarc cu incarcatorul lui original nu cu alt incarcator, ce sa-i fac?

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Din pacate asta este un semn ca bateria este pe duca.
Dar dacă schimbi bateria, telefonul fiind vechi nu o sa mai meargă bine deci mai bine il schimbi daca are peste 2 ani ( sunt de unică folosinta)

| CosminFlo a răspuns:

Exemplu:
O baterie li-ion sau orice baterie de telefon, in timp se scurteaza "viata".
Iar din pacate bateriile de la Samsung (cel putin experienta mea), nu rezista foarte mult.
In legatura cu incarcatul greu este de la baterie, se deterioreaza...
Depinde de asemenea ce faci pe telefon, nu este recomandat sa stai pe el pana se stinge la 0%, si sa il pui cand scade de 25%.
Daca nu vrei sa iti cumperi un alt telefon poti sa schimbi bateria.

| Crisdc69 a răspuns:

Sa l vinzi si sa ti iei altul nou. Sau schimba i bateria.