| Ionel201011 a întrebat:

Salut, am tot incercat sa instalez android 4.0 pe un LG optimus l3 si acum cand il aprind imi apare imaginea de la Vodafone si nu merge mai departe tot aia apare ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ţi-ai căutat "de lucru"...

NU va merge Android 4 pe acest telefon deoarece este slăbuţ : are rami puţini, procesor slab, etc.
Cel mult va tot sacada, oricum NU va merge bine.

Nu prea ai ce să mai faci acum DECÂT să reinstalezi softul iniţial : Android 2.3.6 ( Gingerbread )!

| DJMikeGMC a răspuns:

Trebuie sa faci ca bursuc 001 eu am instalat pe un mini 1 android4, 0 si tot asa trebuie reparat doar ca nu prea se gaseste android gingerbread de calitate free

| Ionel201011 explică (pentru DJMikeGMC):

Pai man mie nu mi se mai aprinde imi arata ca se incarca stema de la Vodafone si nu ma mai duce mai departe de acolo...straight face