| Eminentturd a întrebat:

Salut, am un A5 2017 cumparat anul trecut si am o problema cu microfonul acestuia. Cand sunt intr-o convorbire telefonica persoana cealalta nu ma aude, desi eu o aud foarte clar, dar cand conectez castile totul merge bine. Tin sa mentionez ca mi s-a mai intamplat asta acum cateva luni, doar ca era difuzorul care scotea un sunet care te zgaria pe creier cand voiam sa ascult muzica sau orice altceva care implica difuzorul. Problema din urma a rezolvat-o nasul meu care a umblat putin prin setari, dar pe asta nu stiu ce sa fac. Ceva sfaturi? (Inafara de service sau garantie)

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cand conectez castile totul merge bine" - căști cu microfon cu tot?

| Eminentturd explică (pentru sierra1):

Nu, casti normale de Samsung

| sierra1 a răspuns (pentru Eminentturd):

Adică fără microfon?

| Eminentturd explică (pentru sierra1):

Da

| sierra1 a răspuns (pentru Eminentturd):

Cred că e o problemă la mufa jack (ceva contacte nașpa)

| Bogdan70001 a răspuns:

Vezi ca ai gresit categoria, iar acum sa nu zici ca-s jegos o sa-ti dau si o posibila solutie
Intra la setari, cauta aplicatia ta de telefon si da-i accesul la microfon

| Eminentturd explică (pentru Bogdan70001):

Nimic, cred ca e posibil sa se fi defectat sau ceva

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Eminentturd):

Probabil...uite inca o solutie sterge datele aplicatiei Telefon da restart si incearca din nou. Daca a mers sau nu sti cum da-mi reply

| Eminentturd explică (pentru Bogdan70001):

Nu cred ca e de la aplicatie, nici cand incerc sa folosesc functia vocala a google-ului sau S Voice nu merge. Aparent e o problema cu microfonul

| tatarcezar1 a răspuns:

Cel mai probabil ai nimerit un telefon cu un mic defect de fabricatie, da l la garantie deoarece s ar putea sa nu mai faca contact

| Eminentturd explică (pentru tatarcezar1):

Il am de aproape un an si pana acum nu a avut nimic

| tatarcezar1 a răspuns (pentru Eminentturd):

Nu a avut cumva contact cu apa?