| KrashTime a întrebat:

Am un abonament la Vodafone si am facut un cost suplimentar cam mare si nu prea vreau sa afle parintii mei... Ce as putea face ca sa nu mai apara acest cost pe factura? As putea sa platesc eu acest cost inainte sa se factureze si sa nu mai apara pe factura?

2 răspunsuri:
| Kilobyte a răspuns:

Salutare,

Chiar daca platesti in avans costul suplimentar o sa apara pe factura.

Din pacate nu ai ce sa faci ca sa nu apara.

O zi buna.

| McO a răspuns:

Nu poți să plătești o factură înainte ca aceasta să fie emisă. Și oricum, toate tranzacțiile făcute în contul tău de abonat vor apărea pe factură. Cel mai bine ar fi să discuți cu părinții tăi, să le spui că nu se va mai repeta, eventual să faci un compromis: să renunți la ceva pentru tine în schimbul facturii.