| bagialex a întrebat:

Salut,am un Allview P5Quad si am o problema, nu imi gaseste reteaua(eroare de retea atunci cand ii dau retea automata) dar cartela o vede atunci cand il pornesc(am incercat cu 2 cartele Cosmote si nu a mers nici una, in acelasi loc cu un alt telefon nu sunt probleme). Telefonul e never din fabrica!
Cu toate acestea cand ajung intr-un oras mai maricel am bagat cartela si a mers fara probleme. E din cauza telefonului?sad

Răspuns Câştigător
| terorvlad a răspuns:

Factory reset este o ultima optiune buna. Sper sa nu se ajunga la asta dar, cel mai probabil resetul o sa rezolve problema. bft

| bagialex explică (pentru terorvlad):

Am dat deja "Revenire la setarile din fabrica" dar acelasi lucru se intampla, uneori merge adica imi arata ca am semnal, dar cand incerc sa sun imi da x la semnal si retea indisponibila.sad
Cu toate ca, atunci cand ajung intr-un oras mai mare am semnal si pot vorbi de pe el...

1 răspuns: