| EuCelCeSunt a întrebat:

Salut,am un Allview p7 xtreme,i-am facut update (actualizare) la android lollipop,iar acum nu mi se mai aprinde, imi apare incontinuu marca Allview pe ecran? Pot sa il resetez cumva? Sau merg direct cu garantia la ei? Vreau sa stiu daca mai este ceva de facut.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Ti-a ramas in bootloop. Incearca sa intri in recovery si sa ii dai un factory reset

Ca sa intri in recovery tii apasat pe volume + power.

Daca nu reusesti nimic fuga cu el la garantie si ti-l resofteaza baietii.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din moment ce ai Garanţie la el, cel mai sigur e să-l duci la Service big grin

Toate cele bune!

| EuCelCeSunt explică (pentru bursuc001):

Ma potiu ajuta cu ceva? Unde gasesc ''garantia'' asta?laughing Eu am achizitionat telefonul din Craiova, jud. Dolj, trebuie sa ma duc cu el de unde l-am cumparat? Sau e vreun sediu special? Daca da, mi-l poti gasi pe internet?

| bursuc001 a răspuns (pentru EuCelCeSunt):

Dacă ai cumpărat telefonul de mai PUŢIN de 2 ani, atunci ar TREBUI să ai Garanţie timp de 24 de luni ( 2 ani )!

Când l-ai cumpărat, ar fi trebuit să primeşti o Factură şi/sau bon fiscal + un Certificat de Garanţie.
În acel Certificat de Garanţie ar trebui să fie menţionate o listă cu Service-urile care asigură Garanţia ( în funcţie de localităţi )...
Mergi cu telefonul + C.I. + Factura + bon fiscal la unul dintre acele Service-uri!

O zi frumoasă!

| Cristian_Mihai_2000 a răspuns:

Salut! M-ai putea ajuta si pe mine cum i-ai dat update la Lollipop, pentru ca am si eu acelasi telefon si am Android 4.4.2 si nu stiu cum as putea sa ii dau update. Multumesc anticipat!