| paul4ev3r a întrebat:

Salut.
Am un Allview v1 viper s si recent i-am spart display-ul. touch-ul nu merge de asemenea.
pentru a putea recupera ce e in memoria telefonului ce as putea face?
SAU
cum as putea face depanarea fara sa il accesez?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Il opresti (din buton), schimbi display-ul cu touch-ul impreuna, dupa care pornesti din nou si trebuie sa fie accesibile datele, ca inainte.

De asemenea, daca-l conectezi cu cablu de date la un calculator cu Linux, vei putea vedea continutul si vei putea copia ce doresti.
Daca ai pe PC un program de accesare adecvat, poate vei putea vedea continutul si de sub windows.

| roxanadrl a răspuns:

Buna! Singura solutie este sa schimbi display-ul, eu asa am facut, am gasit pe inowgsm.ro ansamblu display cu tot cu touchscreen, la un pret foarte bun. iti las link, poate te ajuta https://www. inowgsm.ro/ansamblu-Allview/420-ansamblu-display-ecran-lcd-touchscreen-sticla-geam-Allview-v1-viper-e-0958.html