| Paul_Radulescu_1990 a întrebat:

Salut, am un Allview X3 soul lite, și am o mica problema la el, când vreau sa bag muzica pe o boxa bluetooth de pe el, de tot deconecteaza, ce sa fac?

1 răspuns:
| 28cosmin a răspuns:

Salut. Dacă te conectezi la o boxă prin conexiunea bluetooth și te tot deconectează este mai sigur posibil ca boxa să nu fie compatibilă cu telefonul sau cu versiunea ta de bluetooth, din aceste motive este posibil și normal ca boxa să se conecteze dar să te și deconecteze mai tot timpul. Singurul lucru care îl poți face încearcă o resetare la boxă, dacă boxa are așa ceva sau o resetare la setările din fabrică a telefonului, dacă în continuare problema însă nu s-a rezolvat, în cel mai bun caz este să îți schimbi boxa cu una compatibilă cu noile versiuni de bluetooth începând de la versiunea de 4.0 sau mai sus de 4.0 mai nou există și versiunea de bluetooth 5.0 mai nouă.
Dacă vrei îți pot recomanda o boxă foarte bună și să meargă fără problemă îmi poți spune aici și îți dau link-ul sau pe pagina oficială de întrebări din tehnologie și informații la următorul link: http://facebook.com/tehnologiereala

Dacă vrei aștept răspuns aici sau mesaj pe pagina menționată mai sus.

Sper că ți-am fost de mare ajutor cu acest răspuns!