| Slav_Sorin_1986 a întrebat:

Salut am un android ceva mai vechi mai exact un Allview a4you si din greseala mi-am uitat parola de deblocare a ecranului iar acum nu mai pot reseta tel am incercat toate metodele posibile si din pacate fara rezultat,va rog poate stie cineva o metoda noua sau un tutorial video ceva care sa ma ajute, tin sa mentionez ca nu are in meniu fast boot recovery asa ca alte idei nu mai am.astept un raspuns

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Încearcă cu metodele de la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă situaţia nu se rezolvă, atunci trebuie să mergi cu telefonul la un Service!

Toate cele bune.