| CdeMetal a întrebat:

Salut, am un buget de 1000 lei si vreau sa imi iau un telefon, cam de o luna si ceva sunt foarte indecis, imi puteti recomanda cateva telefoane?
As vrea cu aspect 18:9
Pana acum mi-au placut Huawei P Smart si Xiaomi Redmi Note 5, dar al doilea e prea mare pentru mine.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Samsung rămâne tot Samsung adică tare prin urmare uite ce bine ţi s-ar potrivi un J7 2017 sau u A6

| anonimg a răspuns:

Eu am Xiaomi Redmi Note 5 și merge bine. Da, este cam mare
Dar de fapt tot ce are 18:9 este mare.
Xiaomi este slab la cameră, chiar dacă are 12+5 pe spate și 13 pe față. Dar mă ține bateria 9-10 ore de folosire continuă.

| gelu1970 a răspuns:

Xiaomi Mi A1 64gb
La banii aceștia e cea mai bună achiziție.

| TrustMeIKnow a răspuns:

Am cumparat recent: Xiaomi Redmi 5 Plus, la pretul de 699 RON de pe cel.ro, pentru mama mea si pot spune ca si eu sunt putin uimit cate de bine se misca.
Huawei P Smart - arata bine, doar ca... acel setup de 2 camere sunt cam inutile, o camera de 13 MP si una de 2MP. In rest se prezinta destul de bine.
Cele de la Samsung si Nokia nu stiu personal cat de bine se misca si cat de bine isi fac treaba, deci nu pot spune nimic de ele.
LG Q6 Plus - am auzit si bune si rele...scoate update-uri rare, de 8.0 se stie ca are multe bug-uri, dar in mare este un telefon de buget, nu pot spune ca il recomand 100% fiindca stiu istoricul celor de la LG si...nu prea le-au iesit ultimele telefoane

| Jannah a răspuns:

Am un prieten care a avut Huawei, prima luna a fost lapte si miere, dupa i-a facut probleme ( ba se bloca, ba se restarta ) - eu am acum ti-as recomanda Xiaomi.