| anonim_4396 a întrebat:

Am un buget de maxim 400 de lei pentru a cumpara un telefon.
Din ce am citit si din ce am auzit cea mai buna marca la ora actuala este Apple urmatat de Samsung.
Ma tenteaza un iPhone 4 la banii astia sau chiar un 4S daca am noroc, ce parere aveti de aceste 2 telefoane?
Ar fi si alte optiuni mai bune la acesti bani?
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| morecoffee a răspuns:

Eu am un 4s, și eu spun că se merită. Bineînțeles, părerile sunt împărțite.

| spaghetty a răspuns:

400 lei iPhone 4? Deabia 3 daca gasesti si ala praf. Cumpara un telefon cu android la 400 lei, nou si bun daca ai grija de el. Eu am un ALlview P5 mini, nu e cine stie ce, 500 lei m-a costat nou si m-a tinut 2 ani, inca imi tinea daca nu il scapam de atatea ori si mai ales ca l-am scapat ultima data de la vreo 3m si s-a dus prea urat. Stai cuminte cu Apple ca sunt telefoane praf. Decat sa iti iei o facatura la 400 lei mai bine un android

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Eu am avut si 4 si acum am un 5. crede'ma, nu as da pe niciun telefon iphone-ul. merita. incearca sa iti iei un 4s, pentru ca suporta updaturile care vor urma.

| AndreiGelato a răspuns:

In principiu ai nevoie de o ocazie sa iei un iphone in regula la banii astia, eu nu as da androidul pe iphone, dar fiecare cu optiunile lui, cu banii astia iti recomand un Samsung s3 mini, l-am avut si isi face treaba bine, baterie/ecran decente, rezistent in limita bunului simt etc.

| TheCuriousMonkey a răspuns:

La bugetu ăsta un Iphone 4 sau 4s e perfect, nu prea găseşti ceva mai bun în banii ăştia.

| DenisIonut01 a răspuns:

Da categoric ar fi o optiune mai buna, Android. Iphone 4 da poti cu 400 lei dar 4s nu. http://olx.ro/......-iphone-4/

poti incerca un Samsung galaxy s3 daca ai noroc il gasesti la 500 negociabil poate chiar 450 negociabil. Daca nu poti cauta marci Allview, nu sunt perfecte ca brand dar sunt ok la pretul acesta, si aici ma refer la cele de pe olx mana a doua, ca nou nu gasesti ce doresti tu...

http://olx.ro/......galaxy-s3/