| TronHD a întrebat:

Salut am un card de 16GB pus in telefon dar nu stiu cum sa fac sa mi se instaleze aplicatiile de pe google play direct pe el chiar daca il aleg din setarei tot nu merge...pls HELP MEEE!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| missfatadelatara a răspuns:

Bye.

Aplicațiile stau în telefon.
Nu-ți place? Pedepsește telefonul.

| ady18 a răspuns:

Scaote din nou cardul, pornesti telefponul fara el il opresti, bagi cardul la loc si cand se deschide trebuie sa spuna ceva cu card sd ca memorie interna dai da si gata, dar iti dau un sfat daca nu e un card sd bun o sa ai lag in toate aplciatiile, eu din aceasta cauza tin aplicatiile folositoare/jocurile in memoria telefonului

| Mihaila2123 a răspuns:

Vreau si eu sa aflu

| KinderJdm a răspuns:

Intri la setari acolo unde scrie aplicatiile mele dai pe o aplicatie si iti arata Dezinstalare sau Update..mai jos de asta scrie Mutare aplicatie pe cardul SD! Sper ca te-am ajutat!

| TronHD explică (pentru KinderJdm):

Stiu de chestia asta dar eu daca nu am destul spatiu sa dscarc de exemplu asphalt 8 cum sa il mut pe cardul sd? eu vreau sa mi se instaleze jocuriuele de pe magazin play direct pe card

| DogePlay a răspuns:

Trebuie sa mergi la setari la stocaare si sa selectezi cardul SD