| Musat_Iulian_1994 a întrebat:

am un galaxy s3 si am probleme cu incarcarea. in sensul ca atunci cand bag telefonul la incarcat imi arata ca incarca, dar procentajul bateriei scade si scade la fel de repede ca si cum nu ar fi bagat la incarcat. nu cred ca e din cauza acumulatorului pentru ca am cumparat o baterie noua acum cateva luni si daca scot bateria din telefon si o bag la un incarcator universal merge, se incarca. cel mai probabil e o problema de soft. ceva idei? multumesc

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Eu am avut problema asta cu un cablu defect. Incearca cu alt cablu USB intre telefon si incarcator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, si eu am un S3, dar nu am avut aceasta problema. Totusi, incearca sa incarci telefonul la un alt incarcator...sau sa-l incarci cu cablul de date la PC. Daca nici asa nu functioneaza, da un reset din fabrica...asa ti se vor sterge toate setarile si aplicatiile, iar telefonul va avea setarile asa cum a iesit din fabrica...sa stii ca pe sistemul de operare Android, acest Factory Reset este o rezolvare a multor erori de soft. Sper ca ti-am fost de ajutor