| ninja600 a întrebat:

Salut
am un galaxy s4 (android 5.0.1 Samsung, i9505) si jocurile merg bine pana se incinde (se incinde cam in aproximativ 10 min)
ce pot sa fac sa scap de lag atunci cand e incins?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Este din cauza updateului defect, mai multi utilizatori s-au plans de probleme similare. tot ce poti sa faci e sa astepti un update nou (care e imprevizibil daca va fi sau nu) ori sa intri pe sammobile si sa instalezi o versiune mai veche de software

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Sa-l lasi sa se raceasca. Cand telefonul se incinde isi scade din performanta ca sa nu se incinda si mai rau componentele.

| RB26DETT a răspuns:

Procesoarele sunt din semiconductori, siliciu sau germaniu, la o anumita temperatura le scade conductivitatea electrica deci scade si performanta procesorului, d-aia si la PC-uri se pun coolere cat mai bune sau la unele se face racire pe lichid! Mai ales la cele cu overclock! Cu cat e mai mica temperatura cu atat mai mare este performanta!

| ninja600 explică:

Asta inseamna sa ma joc 10 min si sa il las 10 la racit happy