| BrielNar a întrebat:

Am un galaxy s6 de mai puțin de o lună iar cablul de date, de câte ori încerc să bag muzică în telefon din pc, face figuri și se conectează și deconectează de milioane de ori pe minut. Aud acel sunet pe care îl face windowsul la conectare de mă doare creierul. Nu reușesc să bag nici o melodie că își pierde conexiunea. Precizez faptul că nu are nici o problemă cablul pentru că dacă vine vorba de încărcarea bateriei, își face treaba fără întrerupere. Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai cea mai simpla metoda e sa incerci un oricare alt cablu micro-usb ca al tau.
Daca merge inseamna ca e cablul tau cu toate ca se incarca fara probleme.
Daca nu merge nici cu alt cablu e posibil sa fie si de la PC acolo unde bagi usb-ul sau e posibil sa fie si de la mufa de telefon dar daca se incarca e putin probabil. Incearca pe alt PC daca nu merge nici cu alt cablu.
Bafta.

| BrielNar explică (pentru FlorinCiokan):

Nu este de la cablu, am încercat cu 2, telefonul, iar, nu cred că are probleme pentru că de încărcat se încarcă fără oprire. Merci frumos, o să încerc pe alt pc.