| yAdrian a întrebat:

Am un Galaxy S7 și era pe Waze, s-a blocat, s-a stins și stins a rămas. Nu mai vrea curent, nimic. Am bagat 2-3 fire, doua încărcătoare în el, nimic. Am încercat și cu bateria externă, nimic. Pornit forțat (power + volum down) si nimic, nu vrea. E cineva care se pricepe și ar ști ce ar avea asa din descriere? Am dat si cu WD-40 la mufa de încărcare, nimic. Țin sa menționez ca telefonul este impecabil, nu a fost scapat, lovit, nu e crăpat, doar ca avea memoria plina, atat. Ma gândesc la mufa de încărcare si/sau placa de baza, dar asa dintr-odata mi se pare ciudat. Sigur e moarta bateria (a stat asa vreo 2 zile, stins), dar nu vrea curent, nici becul rosu nu se mai aprinde cum se aprindea când se încarca

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E dus. La service cu el.

| Wr3nch a răspuns:

E bateria, placa de baza sau mufa care le leaga. E de mers la service.

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Din descrierea ta, este posibil ca memoria de pe placa de pe baza sa fie afectata. Asta in cel mai rau caz.
Mergi cu el la service sa-ti faca o constatare.
Mai jos ai niste adrese:

https://www.mobitel.ro

https://www.servicegsm.info

| Albert_Andrey_1997 a răspuns:

Probabil s-a ars.