| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut am un HTC desire s si are o problema se inchide cand vorbesc sau dupa ce vorbesc stiti cumva de ce si cat costa reparatia sa. si daca pot la service sa platesc mai mult sa il faca sa se auda si mai tare in timpul convorbile deoarece toate desire-urile s au aceasta problema. Multumesc

Răspuns Câştigător
| ghiulbia a răspuns:

Buna...procedeul este cam asa:trebuie desfacut cu grija, touchscreen-ul, displayul, pe placa are banda flex care duce la difuzorul in care auzi convorbirea, este zgariata banda din cauza apasarii placii de baza si face contact cu shield-urile, desfa banda din mufa ei si pune o bucatica sau doua de plastic(un pic de folie de protectie e ideala)pe tablitele cu care credeti ca ar face contact banda flex si apoi montati la loc.Nu se va mai stinge. Sau il poti duce la reparat, si te va costa in jur de 100 de lei, eu iti pot spune un pret exact dar difera de localitatii. Sper ca te-a ajutat raspunsul.Succes!