| SmArTy90 a întrebat:

Am un HTC m9 dar vreau sa-l vand ca sa-mi iau altceva. Ce telefon as putea sa-mi iau cu 9, 10 milioane? Dar sa nu fie mai slab decat HTC-u meu. Multumesc

7 răspunsuri:
| Alexalx98 a răspuns:

Samsung s5 sau s6 dar le iei la mana a 2-a si iesi mai ieftin ca un s5 la mana a 2-a aproape impecabil il iei cam la 600 lei sau s6 la mana a 2-a bun il iei cam pe la 800, 900 lei sau poti sa-ti iei un note 2 sau 3. Succes. Daca crezi ca te-am ajutat poti da funda.

| SmArTy90 explică (pentru Alexalx98):

Note 2 sau 3 nu. nici s5, s6 da dar edge. mersi oricum

| TheTrooper1 a răspuns:

Lenovo K6 este solutia. Baterie de 3000mah, ecran de 5 inch, camera frontala de 16 bg, cea secundara de 8, RAM 2 gb.
Pret: 750-800 lei.
Este un telefon foarte bun, il detine o prietena si este extrem de multumita de el. De astfel si eu detin un Lenovo si as vrea trecerea la un k6.
Raportul calitate-pret este excelent.
Un telefon de buget cu specificatii excelente.
Consider ca ar fi o afacere mai mult decat buna.
Sper ca te-am ajutat in decizia pe care o vei lua. Bafta!

| SmArTy90 explică (pentru TheTrooper1):

Mersi dar de la 3 gb rami la 2 nu prea merge...si mai e si Lenovo firma de...

| TheTrooper1 a răspuns (pentru SmArTy90):

Ti-am prezentat un Lenovo pentru ca mie imi plac foarte mult telefoanele de la ei.
Poti incerca un Xiaomi Redmi note 3.
Pret: 1000 lei
Procesor hexa-core snapdragon, 3gb ram, baterie de 4000mah, camera principala de 16 mpx.
Xiaomi este al 3-lea cel mai mare producator de smartphone-uri la nivel mondial. (sursa: http://incont.stirileprotv.ro/......-cel.html)
Xiaomi este firma serioasa, chinezeasca, dar serioasa.
Oricum, la bugetul tau nu inteleg ce vrei sa gasesti mai mult decat atat.

| SmArTy90 explică (pentru TheTrooper1):

Xiaomi Redmi note 3 am vazut ca e 7 milioane.

| TheTrooper1 a răspuns (pentru SmArTy90):

Ti-am dat un pret aproximativ ca sa stii la ce sa te astepti, dupa ce am comparat preturile de la mai multe site-uri.